Barre -workshop 4.10., 18.10. ja 1.11.

Barre -workshop 4.10., 18.10. ja 1.11.

Sunnuntaisin
klo 18.30-19.30
4.10., 18.10. ja 1.11.

Barre – lajin kantaäidin, Lotte Berkin, opein toteutettava liikkumisen ilon tunti; yhdistelmä musiikkia, balettia, ehkä häivähdys joogaa ja pilatestakin. Ihanaa, raikasta ja energisoivaa – rankkaakin, mutta ilolla ja karkkihetkellä ryyditettyä liikuntaa! Sopii meille ihan jokaiselle!

Kurssilla pääset tutustumaan lajiin ja kartoitetaan samalla, josko olisi kiinnostusta viikkotunnille!

Jo 1960 -luvulla entisen balettitanssijan itsensä loukkaantumisen jälkeiseen kuntouttamiseen kehittämä metodi, joka tunnetaan tänä päivänä paremmin nimellä barre. Lajin ”kantaäidin”, Lotte Berkin, opein toteutettava liikkumisen ilon tunti; yhdistelmä musiikkia, balettia, ehkä häivähdys joogaa ja pilatestakin. Ihanaa, raikasta ja voisi sanoa, että energisoivaa – rankkaakin, mutta ilolla ja karkkihetkellä ryyditettyä liikuntaa 🍬 Sopii meille ihan jokaiselle.

Sunnuntaisin
klo 18.30-19.30
4.10., 18.10. ja 1.11.

Hinta: 40 euroa / 3 kertaa

Ilmoittautumiset: maija.oksa@oxa.fi 15.9.2026 mennessä
Viestin otsikko:
Kumpula, Barre -kurssi

Ohjaaja Maijan terveiset:

Pyrin tarjoamaan laadukasta, täsmällistä ja kokonaisvaltaisesti asiakkaan huomioivaa ohjausta ❤️

Olen harrastanut itse pilatesta viitisentoista vuotta, matosta aloitin ja laitepilatekseen hurahdin – tänä päivänä kumpikin on edelleen lähellä sydäntäni. Lotte Berkistä kuulin ensimmäisen kerran kouluttautuessani barreohjaajaksi; sen siivittämänä kouluttauduin Englannissa Lotte Berk -metodin ohjaajaksi.

Olen valmistunut pilatesohjaajaksi FIFH:stä (Finnish Institute of Health and Fitness Oy), barreohjaajaksi Barre Academystä ja liikunnan alalta minulla on lisäksi ohjaajasertifikaati Lotte Berk -metodista. Kiinnostus ihmiseen (ja kehoon) kokonaisuutena on minulle kaiken perusta ja uskoakseni olen aika perillä miten ja miksi ihmiskeho toimii, miten toimii 😄